Reklama

Człowiek, dzieło, tajemnica

Człowiek, dzieło, tajemnica

30.03.2003
Czyta się kilka minut
Z Haliną Bortnowską rozmawia Tomasz Fiałkowski
T

TOMASZ FIAŁKOWSKI: Hanna Malewska: świetna pisarka, twórczyni miesięcznika „Znak”. Ci, którzy się z nią zetknęli, wiedzą, że była kimś wyjątkowym, a równocześnie trudno o tym mówić; paraliżująco działa świadomość, jak niechętna była ona sama kierowaniu uwagi na swoją osobę. Mam jednak poczucie, źe trzeba tym razem postąpić wbrew niej.
HALINA BORTNOWSKA: Była osobowością tak potężną, że jeszcze dzisiaj niechętnie się jej przeciwstawiam.

Ale to nasz obowiązek - łatwiej przypomnieć dzieło, gdy siępokaże człowieka, który za tym dziełem stoi.
Cóż, próbujmy...

*

Pracowałaś z Hanną Malewską w miesięczniku „Znak” przez dwanaście lat. Pamiętasz pierwsze spotkanie?
Pamiętam doskonale. To był chyba rok 1961, Stefan Wilkanowicz ściągnął mnie na wstępną rozmowę. Potem poszliśmy na obiad do Grand Hotelu na...

22407

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]