Reklama

Cappuccino z Panem Bogiem

Cappuccino z Panem Bogiem

18.11.2008
Czyta się kilka minut
Dawniej mόwiono o działalności misyjnej. Dziś coraz częściej słyszy się o religijnym marketingu. W Stanach Zjednoczonych granica między jednym a drugim nie zawsze jest wyraźna.
W

Witaj w parafii św. Pawła. Cieszymy się, że będziesz członkiem naszej wspόlnoty wiary i miłości. Mamy nadzieję, że odpowiesz na wezwanie Pana i włączysz się aktywnie w naszą modlitwę i służbę". Kilka lat temu list tej treści, zaadresowany do mnie osobiście i podpisany przez proboszcza parafii, otrzymałam niespełna miesiąc po przeprowadzce do Princeton, niewielkiego miasteczka akademickiego w pobliżu Nowego Jorku. Oprόcz serdecznego powitania znalazł się w nim parafialny ,,rozkład jazdy" (Msze, nabożeństwa, spowiedź, szkόłka niedzielna dla najmłodszch), adres strony internetowej, telefony do osόb odpowiedzialnych za organizację najrozmaitszych programόw, do sekretariatu oraz samego proboszcza. I zaproszenie na wieczorek zapoznawczy dla nowych parafian.

W kolejnych tygodniach podobnych listόw, powitań i broszurek z informacjami o życiu lokalnych wspόlnot...

9044

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]