Reklama

Ładowanie...

Cappuccino z Panem Bogiem

18.11.2008
Czyta się kilka minut
Dawniej mόwiono o działalności misyjnej. Dziś coraz częściej słyszy się o religijnym marketingu. W Stanach Zjednoczonych granica między jednym a drugim nie zawsze jest wyraźna.
W

Witaj w parafii św. Pawła. Cieszymy się, że będziesz członkiem naszej wspόlnoty wiary i miłości. Mamy nadzieję, że odpowiesz na wezwanie Pana i włączysz się aktywnie w naszą modlitwę i służbę". Kilka lat temu list tej treści, zaadresowany do mnie osobiście i podpisany przez proboszcza parafii, otrzymałam niespełna miesiąc po przeprowadzce do Princeton, niewielkiego miasteczka akademickiego w pobliżu Nowego Jorku. Oprόcz serdecznego powitania znalazł się w nim parafialny ,,rozkład jazdy" (Msze, nabożeństwa, spowiedź, szkόłka niedzielna dla najmłodszch), adres strony internetowej, telefony do osόb odpowiedzialnych za organizację najrozmaitszych programόw, do sekretariatu oraz samego proboszcza. I zaproszenie na wieczorek zapoznawczy dla nowych parafian.

W kolejnych tygodniach podobnych listόw, powitań i broszurek z informacjami o życiu lokalnych wspόlnot...

9044

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]