Reklama

Brazylia domyślna

Brazylia domyślna

15.09.2007
Czyta się kilka minut
fot. KNA-Bild
W

Wszyscy mówią "Brazylia, Brazylia", a ja Brazylii, będąc w Brazylii, wciąż nie widziałem. Takie miałem przynajmniej poczucie przez dłuższą część trzynastodniowego pobytu, z którego niemały fragment - trzy noce - spędziłem pozornie przypadkowo wokół lotniska we Frankfurcie. Bilety zostały mi ? la brasilienne, czyli w ostatniej chwili, zmienione, błądziłem przez dwa bite dni po miasteczku zwasalizowanym przez lotnisko: hotel Ibis wśród Lidli i Aldi, kwartał turecki, autostrada, bazy transportowe, piwo w tajskim snackbarze.

Wrażenie absurdu u wrót podróży do Nowego Świata rosło z godziny na godzinę, aż stało się na swój sposób przyjemne i konieczne. Pomyślałem, że czas stworzyć nową, maniacką formę wojażu, coś z uporczywej włóczęgi Bruce'a Chatwina czy Nicolasa Bouviera, ale dopasowanej do czasów globalizacji i ich czołowego bohatera - homo turisiticus. Rodzaj...

11135

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]