Reklama

Bóg unika nudy

Bóg unika nudy

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Zderzenie naszego sumienia z prawem oczywiście jest nieprzyjemne.
T

Taki trudny moment przeżyli Izraelici po powrocie do ojczyzny z wygnania, kiedy przyszło im porównać ich życie z Prawem. Prorok i pisarz Ezdrasz, zapoznając Izraelitów z tymże Bożym prawem, uprzytomnił im, jak daleko odeszli oni od tego sposobu myślenia i postępowania, jakiego oczekiwał od nich ich Bóg. Po prostu, żyjąc w obcym sobie środowisku, pozbawieni możliwości swobodnego stanowienia o sobie, niepostrzeżenie odchodzili od swojej religii i kultury. Nic dziwnego, że padli z płaczem na kolana i zaczęli się kajać przed zapomnianym i na nowo odnalezionym Bogiem.

Trudno się żyje z wyrzutami sumienia, z poczuciem wstydu też niezbyt wygodnie, a jeśli do tego wszystkiego dojdą jeszcze pretensje tych, których skrzywdziliśmy, życie staje się nieznośne. W szczególnych przypadkach, a chodzi o sprawy nie tylko gardłowe, jeśli już złoczyńca uprzytomni sobie winę i konsekwencje swoich...

3248

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]