Reklama

Bitwy o handel c.d.

Bitwy o handel c.d.

29.08.2004
Czyta się kilka minut
NSZZ Solidarność rozkręca ogólnopolską akcję na rzecz ograniczenia handlu w niedzielę i w dni ustawowo wolne od pracy. Powołuje się m.in. na prawa pracownicze oraz wzgląd na interesy drobnych kupców.
T

Tymczasem z Radomia, miasta które jako pierwsze skutecznie - bo z poszanowaniem prawa - wprowadziło ograniczenie handlu w niedzielę, dochodzą sygnały o zmianie stanowiska dotychczasowych zwolenników tego rozwiązania. Media relacjonują, że pracownicy supermarketów zaczęli się obawiać ceny, jaką mogą zapłacić za wolne niedziele - otóż dla przynajmniej niektórych z nich może to oznaczać utratę zatrudnienia i środków do życia. Jest bowiem naturalne, że konsekwencją ograniczenia czasu pracy musi być ograniczenie ilości pracowników (wielkie sieci straszą zwolnieniem aż 20 proc. zatrudnionych). Także właściciele małych sklepów (bo i je objął zakaz, jako że wymaga tego zasada równości gospodarczej) podliczyli już straty - tym razem dla własnych kieszeni - wynikające z tej decyzji. Okazuje się, że mogą być one większe niż te wynikające z konkurencji supermarketów. Wobec takich głosów...

1325

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]