Reklama

Ładowanie...

34/08

19.08.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
K

Korytarz humanitarny dla Osetii Południowej

"Wzywam do wielkodusznego złagodzenia ciężkiej doli uchodźców, kobiet i dzieci, którym brakuje najpotrzebniejszych rzeczy do przeżycia" - apelował Benedykt XVI podczas modlitwy "Anioł Pański" w Castel Gandolfo (17 sierpnia). Zatroskany sytuacją na Kaukazie prosił o otwarcie korytarza humanitarnego między Osetią Południową a resztą Gruzji. Wezwał także wspólnotę międzynarodową do pomocy w pokojowym rozwiązaniu konfliktu. Przemówienie do wiernych Papież poświęcił problemom związanym z wypadkami drogowymi. Położył nacisk na "moralne i obywatelskie aspekty prowadzenia samochodu" i wspomniał o "obowiązku chrześcijan do urzeczywistniania miłości bliźniego na drodze". "Niegodne człowieka jest umrzeć lub zostać inwalidą z powodu, którego w większości przypadków można było uniknąć" - podkreślił...

8710

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]