Reklama

28 sierpnia - 2 września 2009

28 sierpnia - 2 września 2009

01.09.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
M

Małe Kościoły

"Kiedy małżonkowie ofiarnie poświęcają się wychowaniu dzieci, kierując je i prowadząc do odkrycia Bożego planu miłości, przygotowują żyzny grunt duchowy, na którym rodzą się i dojrzewają powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego" - powiedział Benedykt XVI w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w Castel Gandolfo. Papież przypomniał o dwudziestej rocznicy ogłoszenia adhortacji apostolskiej "Familiaris consortio" i wezwał do tego, by "chrześcijańskie rodziny stały się »małymi Kościołami«, w których wszystkie powołania i charyzmaty, dane przez Ducha Świętego, były przyjęte i dowartościowane".

Szanujcie środowisko

O poszanowanie środowiska naturalnego zaapelował Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej 26 sierpnia. W katechezie nawiązał do kończących się wakacji,...

8266

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]