Reklama

18 - 25 lipca 2009

18 - 25 lipca 2009

21.07.2009
Czyta się kilka minut
Helmut Newton. Mistrz aktu
D

Dokumentalny, reż. Adrian Maben, Niemcy 1989, Planete, sobota 25 VII, 20.45

Z tą samą perwersyjną ciekawością uwieczniał Salvadora Dalego, gwiazdy z pierwszych stron gazet, swoich bliskich, a także anonimowych ludzi. W czasach ekspansywnej pornografii i podglądactwa pokazał, że nawet najbardziej wyuzdany akt może być sztuką. W filmowym portrecie jednego z najciekawszych fotografików XX wieku mamy okazję podpatrzeć z bliska jego warsztat pracy.

Bez lęku

Dramat, reż. Peter Weir, USA 1993, TVN, sobota 25 VII, 23.55

Nie było wcześniej ani później filmu, który z taką subtelnością mierzyłby się z traumą, jaką jest udział w katastrofie lotniczej. Twórca "Pikniku pod wiszącą skałą" po wyjeździe do USA nie zaprzestał metafizycznych poszukiwań. Tym razem stara się zgłębić tajemnicę ludzi, którzy otarli...

2076

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]