Reklama

1 - 7 marca 2011

1 - 7 marca 2011

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
W

W Pakistanie islamscy ekstremiści 2 marca zamordowali ministra ds. mniejszości, chrześcijanina Shahbaza Bhattiego. W centrum Islamabadu do samochodu ministra podjechało na motocyklach trzech uzbrojonych ludzi i oddało strzały. Polityk był przeciwnikiem "ustawy o bluźnierstwie" wykorzystywanej do szykanowania mniejszości religijnych. Aktywnie bronił praw wyznawców innych religii niż islam. Od ekstremistów otrzymał kilka wyroków śmierci. Prezydent i premier Pakistanu zapewnili, że podobne akty przemocy nie powstrzymają rządu w walce z terroryzmem.

Posoborowa liturgia pozostawia wiele do życzenia" - powiedział kard. Antonio Ca?izares Llovera, prefekt Kongregacji

ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. "Co stało się np. z wielkim wezwaniem Soboru, by liturgia była źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego? - pytał hierarcha. - Czy naprawdę...

2683

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]