Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

12.08.2012
Czyta się kilka minut
18 – 24 VIII
W

Wymyk

Dramat, reż. Greg Zgliński, Polska 2011, Canal+, sobota 18 VIII, 20.00

Współczesna trawestacja biblijnej opowieści o Kainie i Ablu jednych zachwyciła, innych zniechęciła ewidentną symboliką. Nie zmienia to faktu, że film Zglińskiego jest jedną z ciekawszych propozycji we współczesnym polskim kinie, a role Roberta Więckiewicza i Gabrieli Muskały godne są najwyższych laurów. Wychowany w Szwajcarii młody polski reżyser studiował u Krzysztofa Kieślowskiego. „Wymyk” pokazuje, że wiele nauczył się od swego mistrza.

Stasiuk i Trzaska

Koncert, Polska 2012, TVP Kultura, sobota 18 VIII, 21.00

Pierwszą edycję festiwalu „Literacki Sopot”, odbywającego się w dniach 18 – 22 sierpnia, otworzy koncert, w którym muzyka spotyka się z literaturą. Zobaczymy bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia. W rolach...

2536

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]