Reklama

Zbędne głosowanie

Zbędne głosowanie

08.09.2014
Czyta się kilka minut
Uzupełniające wybory do Senatu PiS wygrał z koalicją rządzącą 3:0. Zwycięstwo było spodziewane, choć raczej w wymiarze 2:1 – w dwóch okręgach partia Jarosława Kaczyńskiego była zdecydowanym faworytem, jeśli spojrzeć na wyniki poprzednich wyborów.
W

W okręgu rybnickim, gdzie uzupełniające wybory odbyły się też przed rokiem, ówczesne zwycięstwo PiS przedstawiane było jako wypadek przy pracy PO – efekt złej strategii doboru kandydatów i przekonania o nieuchronnym zwycięstwie. Tym razem miało się to nie powtórzyć, wszak Izabela Kloc – kandydatka PiS – to osoba znacznie słabiej rozpoznawalna niż Bolesław Piecha, który wówczas zwyciężył. Wyborów nie odpuścił też już Donald Tusk – przyjechał, by wspierać kandydata swojej partii. Nie pomogło: jak widać, przesunięcie sympatii okazało się większe niż przed rokiem.
Sprawa nie jest jednak aż tak jednoznaczna. Widać to w innym z okręgów – sandomierskim. Tu PSL przeżył chwilę nadziei, gdy według doniesień z poniedziałkowego poranka jego kandydat miał o włos prześcignąć faworyta z PiS – ostatecznie kolejność okazała się odwrotna.
Niemniej jest to dla ludowców dobry prognostyk...

1752

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]