Reklama

Zapomniane katolickie gender

Zapomniane katolickie gender

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Biskupi nie muszą znać się na gender. Powinni jednak pamiętać nauczanie Kościoła o kobietach.
F

Feminizm raczej nie cieszył się sympatią polskich hierarchów, którzy zwykli sprowadzać jego postulaty do kwestii aborcji, antykoncepcji, niewygodnej kwestii przemocy w rodzinie i kapłaństwa kobiet. Przez dwie dekady rozwoju ruchu kobiet w Polsce po 1989 r. tematyka ta była lekceważona przez kościelnych decydentów, jako wyraz frustracji brzydkich i nieprzystosowanych niewiast. Aż tu nagle z dnia na dzień katolickie media zaczęły emitować film grozy o „genderystach”, strasząc najgorszym ze znanych światu totalitaryzmów.
Panika moralna nie jest zjawiskiem nowym. Ale gdy abp Marek Jędraszewski mówi publicznie, że jego opinie o gender „to stanowisko całej wspólnoty polskich biskupów”, jasne się staje, skąd ta nagonka na gender.
MASKULINIZACJA WROGA
Jan Paweł II w pierwszym dokumencie poświęconym kobiecie, adhortacji „Mulieris dignitatem”, pisze, że...

9841

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]