Reklama

Zabawy

Zabawy

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Zabawa w „co by było, gdyby”: wybitny pisarz, twój znajomy, czyni cię wykonawcą swego testamentu i prosi, żebyś spalił wszystkie papiery, których sam nie zdążył zniszczyć...
P

Przeglądasz te papiery, palisz z bolącym sercem, od czasu do czasu coś na boku notując (możesz sobie pozwolić na tę drobną niewierność), gdy nieoczekiwanie, podczas porządkowania mieszkania, natrafiasz na zakurzone pudło, a w nim skończoną powieść, ukończone opowiadanie, gotowy tom poezji. Zaczynasz czytać i widzisz, że to jest dobre, lepsze niż szereg rzeczy, które opublikował. Nie zestarzało się, choć napisał owe teksty wiele lat temu, w okresie, kiedy odnosił pierwsze sukcesy. Dlaczego nie zaniósł ich do wydawcy? Dlaczego nikt o nich nie słyszał?

W pudle nie ma żadnych dodatkowych informacji, nie ma zapisków, które by świadczyły o jakichś rozterkach autora. Zapomniał? Napisał i postanowił, że trochę się przeleży? A może zastawił na ciebie pułapkę? Może to próba – okażesz się wierny danemu słowu, czy je złamiesz?

Testamenty – rzecz święta? Nieprawda, co chwilę ktoś...

3796

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]