Reklama

Ładowanie...

Wyznania

20.04.2015
Czyta się kilka minut
Bp Piotr Jarecki: W ostatnim etapie uzależnienie, owszem, było. Alkohol pomagał mi w lekturach i pisaniu, był pomocą, gdy byłem zestresowany. Intelektualnie będąc blisko Boga, egzystencjalnie i życiowo się od Niego oddalałem.
Bp Piotr Jarecki, Warszawa, kwiecień 2015 r. Fot. Grażyna Makara
K

KS. ADAM BONIECKI: Po wypadku, wyroku sądowym i zawieszeniu w wykonywaniu dotychczasowych obowiązków nie tracił Ksiądz Biskup czasu. Oprócz terapii i podróży do różnych ośrodków naukowych było coś więcej: pobyt w opactwie trapistów Abbey of the Genesee. Duchowe doświadczenia tego okresu zawarł Ksiądz Biskup w książce „Podróż do siebie”, którą przeczytałem jako rodzaj augustyńskich „Wyznań”. Dlaczego i skąd ci trapiści?

BP PIOTR JARECKI: Trochę pod wpływem lektury książek moich ulubionych autorów – „Siedmiopiętrowej góry” Thomasa Mertona i „Dziennika z Genesee” Henriego J.M. Nouwena. Ale ostateczną decyzję podjąłem, słuchając homilii proboszcza pewnej goszczącej mnie kanadyjskiej parafii, który mówiąc o życiu św. Franciszka, wspomniał jego okres pustelniczy. Wtedy poczułem wewnętrzny imperatyw: musisz zrobić to samo, nie wystarczy jeździć po...

20231

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]