Reklama

Ładowanie...

World Orchestra for Peace

25.08.2009
Czyta się kilka minut
Niezwykły koncert w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
T

The World Orchestra for Peace (Światowa Orkiestra dla Pokoju) to pomysł dyrygenta Georga Soltiego, urzeczywistniony w 1995 r. Założycielowi orkiestry, w skład której weszli najwybitniejsi muzycy z ponad 70 wiodących orkiestr z 40 krajów świata, udała się rzecz nadzwyczajna. The World Orchestra for Peace to wielonarodowa, wielowyznaniowa i wielorasowa grupa muzyków (obok siebie żydzi, chrześcijanie i muzułmanie, Niemcy i Izraelczycy, Polacy i Rosjanie). Wszędzie, gdzie grają, udowadniają, że różnice nie muszą dzielić, że prócz pamięci, trudnych doświadczeń historycznych ważna jest jedność. Od chwili powstania Orkiestra zagrała zaledwie 13 koncertów, w tym najbardziej głośny w Jerozolimie w ubiegłym roku z przesłaniem dążenia do pokoju w Izraelu i na całym Bliskim Wschodzie.

Orkiestra pod dyrekcją Valery’ego Gergieva zagra w Krakowie V Symfonię Gustava Mahlera...

1634

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]