Reklama

Własne zdanie

Własne zdanie

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Przez ostatnie trzy numery „Tygodnik” publikował ranking nowych podręczników do katechezy. Czas na wnioski.
C

Czy powrót religii do szkół się sprawdził? Patrząc na kłopoty katechetów z odnalezieniem miejsca w gronie pedagogicznym, a przede wszystkim na trudność katechizowania młodzieży w zeświecczonym środowisku, można mieć wątpliwości. Pojawiły się nawet głosy, by podzielić religię na dwa przedmioty: w ramach jednego młodzież uczyłaby się w szkole wiedzy o religii, ocenianej jak inne przedmioty, w ramach drugiego – już na terenie parafii – w sposób właściwy dla katechezy formowana byłaby religijność uczniów. Wygląda jednak na to, że dyskusja ta została zamknięta na najbliższe lata.

Wskazuje na to nowa Podstawa Programowa Katechezy, która w tym roku szkolnym weszła w życie. Wprowadza ona dwie zmiany w stosunku do Podstawy z 2001 r. Obok wymaganych wiadomości nowa Podstawa dowartościowuje zdobywane przez ucznia umiejętności jako cel i efekt kształcenia. Harmonizuje też szczegółowy...

7334

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]