Reklama

Wielogłos

Wielogłos

31.08.2010
Czyta się kilka minut
Słowo "tolerancja" w jednych środowiskach jest postrzegane z niechęcią, w innych z kolei nadużywane. Jak odzyskać jego właściwe znaczenie?
D

Debatę nad sensem pojęcia tolerancja rozpoczynają twórcy projektu "Polska Tolerancja" - portal Tezeusz we współpracy z Laboratorium WIĘZI. Jakie są granice tolerancji religijnej i światopoglądowej? Co jest dla Polaków najtrudniejsze w relacji do osób homoseksualnych? Czy możliwa jest tolerancja między zwolennikami i przeciwnikami aborcji? Dlaczego tak często sami katolicy, którzy statystycznie stanowią w Polsce większość, czują się nietolerowani, a nawet dyskryminowani? To tematy do dyskusji zaplanowanych od 6 września do 29 listopada w ramach projektu "Polska Tolerancja", któremu patronuje "Tygodnik".

- W Polsce panuje tendencja do budowania wspólnoty przez antagonizowanie się poszczególnych grup, wykluczenie i symboliczną likwidację przeciwników światopoglądowych - mówi Andrzej Miszk, koordynator przedsięwzięcia i redaktor portalu Tezeusz. - Mam poczucie,...

3878

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]