Reklama

Wiara w Bluegrass

Wiara w Bluegrass

26.08.2013
Czyta się kilka minut
Trwa urodzaj na belgijskie kino. Obok filmów braci Dardenne oraz nominowanej do Oscara, wstrząsającej „Głowy byka” Michaëla R. Roskama, warto odnotować także obecność Felixa van Groeningena.
Kadr z filmu „W kręgu miłości” Fot. MATERIAŁY PRASOWE
J

Jego niepoprawny, szorstki humor mogliśmy poznać nie tak dawno za sprawą filmu „Boso, ale na rowerze” – brutalnej opowieści o dorastaniu na prowincji. Tym razem Felix van Groeningen, urodzony w Gandawie utalentowany trzydziestopięciolatek znajduje równie niekonwencjonalny sposób, by opowiedzieć nam o śmierci – o tym, co robi ona z tymi, którzy zostają.
„W kręgu miłości” to film, który nie daje się łatwo uchwycić w gatunkowe ramy. Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z obyczajowym studium związku doskonałego, który wraz ze śmiercią córeczki zaczyna nie tylko się sypać, ale i ujawniać swój głęboko utopijny rodowód. Elise, młodziutka mistrzyni tatuażu, i Didier, zarośnięty muzyk, z dala od zgiełku miejskiej cywilizacji stworzyli sobie prywatny raj. Jednakże wolność, miłość, natura, muzyka – to wszystko, na czym ufundowali swój świat – okazały się surowcem nazbyt kruchym, kiedy...

5186

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]