Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

05.03.2012
Czyta się kilka minut
28 lutego - 5 marca 2012
Z

Zmarł Erland Josephson. Wybitny aktor, stały współpracownik Ingmara Bergmana, u którego zagrał w 14 filmach, autor kreacji w dziełach Tarkowskiego i Greenawaya. Miał 88 lat.

Zmarł Tadeusz A. Zieliński. Muzykolog i krytyk muzyczny, autor prac o muzyce współczesnej. Miał 81 lat.

Całkiem, nareszcie szczęśliwi... „Artysta z latami (...) nabiera w swoim słowniku rutyny – i ty już też dobrze chyba wiesz, co sprawiają zestawienia, zaśpiewy, uszeregowanie słów: żeby wyszedł patos, smutek, nadzieja, czułość – Bóg wie co. Ale właśnie chodzi o to, żeby z tego nie wiała rutyna, tylko ciągle nowe wzruszenie, mądrość, zwyczajność i ta świeżość, w którą można wsadzić nawet stare, spadające liście jesienne. (...) ale trzeba mieć siły, serce i tę szczyptę odwagi” – pisał Zygmunt Mycielski do Jarosława Iwaszkiewicza w roku 1953, po...

3288

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]