Reklama

„Tygodnik Powszechny” ma nowego udziałowca

„Tygodnik Powszechny” ma nowego udziałowca

08.09.2014
Czyta się kilka minut
Z wielką przyjemnością informujemy, że 5 września 2014 r. w Krakowie podpisano umowę o współpracy między Fundacją Centrum Kopernika, Fundacją Tygodnika Powszechnego i spółką Tygodnik Powszechny – wydawcą „Tygodnika Powszechnego”.
Ks. prof. Michał Heller i ks. Adam Boniecki parafują umowę, Kraków, 5 września 2014 r. Fot. Grażyna Makara
F

Fundacja Centrum Kopernika – powołana w 2008 r. dzięki darowiźnie ks. prof. Michała Hellera, laureata Nagrody Templetona przyznawanej za pokonywanie barier między nauką a religią, a zarazem wieloletniego współpracownika naszego pisma – objęła mniejszościowy pakiet udziałów w spółce Tygodnik Powszechny.
W preambule do umowy, autorstwa ks. Michała Hellera, czytamy: „Podstawowym dążeniem Fundacji Centrum Kopernika jest, po pierwsze, wzbogacanie myśli chrześcijańskiej przez wprowadzanie do niej elementów pochodzących z nauk ścisłych i przyrodniczych, a także filozoficznej refleksji nad nimi oraz, po drugie, uczynienie dzięki temu oferty chrześcijańskiej bardziej atrakcyjnej dla współczesnego człowieka. Cele Fundacji Tygodnika Powszechnego są niemal identyczne, jeżeli tylko w powyższym sformułowaniu nauki przyrodnicze i ścisłe zamienić na szeroko rozumianą humanistykę. Ponieważ...

3246

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]