Reklama

TV Trwam pozostanie analogowa

TV Trwam pozostanie analogowa

17.01.2012
Czyta się kilka minut
Kilku biskupów zaniepokoiło nieprzyznanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji dla TV Trwam na nadawanie na platformie cyfrowej. – Sprawa wymaga wyjaśnienia – mówi rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch.
U

Ufam, że nasze wspólne działanie pomoże w sprawiedliwym potraktowaniu widzów Telewizji TRWAM” – napisał biskup legnicki Stefan Cichy w apelu do diecezjan wzywającym do podpisywania petycji do KRRiT. Zdaniem hierarchy, „dla wielu osób oglądanie programów Telewizji TRWAM jest formą kontaktu z katolicką kulturą i światem chrześcijańskich wartości, wsparciem dla duchowego rozwoju, pomocą w pielęgnowaniu więzi z Kościołem katolickim, jego pasterzami i wiernymi, a także źródłem formacji patriotycznej”. Z podobnymi apelami do swoich diecezjan zwrócili się biskupi włocławski Wiesław Mering i zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt. Ten pierwszy zauważył, że toruńska telewizja jako jedyna tak szeroko transmitowała Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie oraz pielgrzymkę Benedykta XVI do Niemiec. „Brak katolickiego programu w naziemnej telewizji cyfrowej oznacza, że nie będzie on powszechnie...

3368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]