Reklama

Tu Jacek, tam placek

Tu Jacek, tam placek

16.09.2014
Czyta się kilka minut
Zaproszono mnie do prowadzenia konferencji: „Jacek Kuroń wczoraj, dziś, jutro”. Dyskusja tyczyła się tego, co nam zostało z Kuronia po 25 latach wolności.
J

Jak się patrzy na postkagiebowską „demokrację” szalejącą w Rosji albo na to, jak swą niepodległość zagospodarowała Ukraina i jak zagospodarowuje ją dziś Białoruś – widać, że nam się udało. Można więc rozejrzeć się ogólnie i z dumą – w duchu konferencji – powiedzieć: „Jacek!”.
No, ale jak się przyjrzeć szczegółowo, to okazuje się, że w kilku dziedzinach mamy placek. Kuroń, gdy przychodził do Ministerstwa Pracy, opowiadał, że w jego życiu nic się nie zmieniło: „Zawsze miałem problem, skąd pożyczyć pieniądze. Zostałem ministrem i okazało się, że brakuje mi pieniędzy na wypłaty emerytur dla rolników”.
Brakowało 50 milionów, Kuroń więc wypłacił rolnikom z innych funduszy – czyli wziął z innej kupki. Na logikę zrobił dobrze, bo dał starym ludziom na chleb. Tylko że to było poważne przestępstwo. Kuronia przed tym ostrzegano, ale on zapytał tylko: „Ile się za to siedzi?” i...

4637

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]