Reklama

Szkolenie na temat pedofilii

Szkolenie na temat pedofilii

26.01.2015
Czyta się kilka minut
Grupa 39 osób odebrała 24 stycznia w Krakowie dyplomy ukończenia pierwszej edycji kursu prewencji nadużyć seksualnych organizowanego przez Akademię Ignatianum w Krakowie i Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie.
O

Opowiada o tym o. Adam Żak SJ, koordynator Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży.
ARTUR SPORNIAK: Po co został zorganizowany ten kurs?
O. ADAM ŻAK SJ:
Miał on wprowadzić w sposób akademicki w zagadnienia związane z prewencją i interwencją w dziedzinie pracy z dziećmi i młodzieżą w środowiskach kościelnych. Kurs prowadzony był systemem e-learningowym przez Centrum Ochrony Dziecka Uniwersytetu Gregoriańskiego w języku angielskim lub włoskim.
Czego nowego nauczyli się uczestnicy?
Kurs w sposób interdyscyplinarny porządkował wiedzę na temat profili sprawców, ich sposobów działania, traumy ofiar czy strony prawnej przestępstwa pedofilii. W kursie uczestniczyli kanoniści, wychowawcy, księża pracujący w kuriach, świeccy psychoterapeuci – każda z tych osób mogła uzupełnić swoją cząstkową wiedzę. Kurs rozpoczęło ok. 60 osób, z tego...

1481

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]