Reklama

Ładowanie...

Szkolenie na temat pedofilii

26.01.2015
Czyta się kilka minut
Grupa 39 osób odebrała 24 stycznia w Krakowie dyplomy ukończenia pierwszej edycji kursu prewencji nadużyć seksualnych organizowanego przez Akademię Ignatianum w Krakowie i Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie.
O

Opowiada o tym o. Adam Żak SJ, koordynator Episkopatu ds. ochrony dzieci i młodzieży.
ARTUR SPORNIAK: Po co został zorganizowany ten kurs?
O. ADAM ŻAK SJ:
Miał on wprowadzić w sposób akademicki w zagadnienia związane z prewencją i interwencją w dziedzinie pracy z dziećmi i młodzieżą w środowiskach kościelnych. Kurs prowadzony był systemem e-learningowym przez Centrum Ochrony Dziecka Uniwersytetu Gregoriańskiego w języku angielskim lub włoskim.
Czego nowego nauczyli się uczestnicy?
Kurs w sposób interdyscyplinarny porządkował wiedzę na temat profili sprawców, ich sposobów działania, traumy ofiar czy strony prawnej przestępstwa pedofilii. W kursie uczestniczyli kanoniści, wychowawcy, księża pracujący w kuriach, świeccy psychoterapeuci – każda z tych osób mogła uzupełnić swoją cząstkową wiedzę. Kurs rozpoczęło ok. 60 osób, z tego...

1481

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]