Reklama

System widzi Marysię

System widzi Marysię

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Dziecko w trzydziestoosobowej klasie ma siedzieć i słuchać, a nie dziwić się, że niebo było przed momentem czyste, a teraz nadleciały chmury.
N

Nie robimy niczego przeciw szkole – zaznacza, zapraszając telefonicznie na spotkanie w swoim warszawskim mieszkaniu, Nina Michalak, trzydziestojednoletnia matka sześcioletniej Heleny i rok starszej Nadziei, które zdecydowała się uczyć w domu, rezygnując z tradycyjnej edukacji szkolno-klasowej.

– Nie nadaję się na krytyka szkoły publicznej – zastrzega Dariusz Gąsiorowski, ojciec sześcioletniej Marysi, która od roku chodzi do prywatnej szkoły podstawowej Montessori w Warszawie. – Edukacja mojego starszego dziecka pokazała, że szkoła publiczna często daje to, czego niepubliczna nie zapewnia. Specyficzny układ płatnik–szkoła może sprawiać, że placówki prywatne i społeczne rezygnują z wytyczania dzieciom granic. I z budowania autorytetu, bez którego trudno o skuteczność w nauczaniu.

A jednak „wymyślili” dla swoich dzieci edukację z dala od oświaty publicznej. Czego szukali...

13336

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]