Reklama

Starzenie

Starzenie

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Najgorsze, że nie ma komu powierzyć władzy. Komu można zaufać? No komu? Nie widzę w polityce nikogo, na kogo oddałbym głos z przekonaniem, że postępuję słusznie.
O

Od lat Polak głosuje „na nie”: nie wybiera tych, którzy mu się podobają, lecz tych, którzy nie podobają mu się mniej. Wiem, zasypiecie mnie przykładami, że bywało inaczej. Odpowiadam: były wyjątki, ale reguła jest ta sama, niezależnie od tego, jakie barwy polityczne reprezentuje wyborca. Żeby nie Tymiński, żeby nie komuchy, żeby nie pisiory, żeby nie platformersi, żeby nie czarni, czerwoni lub różowi – żeby sobie poszli, żeby nie wrócili i tak dalej. Jak długo tak można?
Nie cieszy mnie perspektywa przyspieszonych wyborów. W chwili, kiedy piszę te słowa, zachodzi słońce w dzień Bożego Ciała, blok naprzeciwko skąpany jest w pomarańczowo-różowym świetle, blaszane kominy świecą niczym czerwone jarzeniówki, rząd jeszcze nie upadł i Sejm jeszcze się nie rozwiązał. Słucham tłumaczeń przedstawicieli koalicji, słucham pohukiwań przedstawicieli opozycji – i włos mi się jeży na głowie,...

3476

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]