Reklama

open eyes economic summit 2019

Snowden i inni

Snowden i inni

01.07.2013
Czyta się kilka minut
Pracownik tajnych służb USA Edward Snowden, australijski programista i dziennikarz Julian Assange oraz hiszpański sędzia Baltasar Garzón. Dziś ich nazwiska wymieniane są razem, gdy mowa o inwigilacji obywateli i prawie do informacji.
Pasaż handlowy w Hongkongu i Snowden jako bohater wiadomości telewizyjnych, 26 czerwca 2013 r. Fot. Tyrone Siu / REUTERS / FORUM
K

Kancelaria prawna ILOCAD zdecydowała się nie reprezentować pana Snowdena, którego miejsce pobytu jest nieznane. W dalszym ciągu reprezentujemy natomiast pana Assange’a i WikiLeaks w roli doradcy prawnego podczas obrony fundamentalnego prawa do wolnego przepływu informacji” – takie oświadczenie wydał 26 czerwca Baltasar Garzón, szef ILOCAD i znany hiszpański sędzia. Wcześniej, gdy podano wiadomość, że został on poproszony o podjęcie się obrony Edwarda Snowdena, w światowych mediach zawrzało. „To człowiek, którego Snowden potrzebuje” – komentowali zwolennicy młodego Amerykanina, autora jednego z największych przecieków w historii. „Człowieka, który zdradził swój kraj, będzie bronić prawnik, który został skazany w swoim kraju” – wskazywali jego krytycy.
SĘDZIA ZWANY „BOGIEM”
„Zdecydowanie bronię prawa do wypowiedzi i do wolnego przepływu informacji. Tego...

10345

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]