Reklama

Rzeszowskie spotkania

Rzeszowskie spotkania

25.04.2004
Czyta się kilka minut
Od 14 do 17 kwietnia trwał w Rzeszowie Tydzień z Tygodnikiem Powszechnym. Fundacja Tygodnika Powszechnego z pomocą Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Filharmonii im. Artura Malawskiego zorganizowały cykl imprez, które wielu uczestników opisywało później jako intelektualną i muzyczną ucztę.
W

W pierwszy dzień w ramach Klubu “Tygodnika Powszechnego" odbyła się debata zatytułowana “Polska-Europa-Kościół". Redakcja zaprosiła do niej Różę Woźniakowską-Thun, prezes Polskiej Fundacji Roberta Schumana, oraz Sławomira Sierakowskiego, redaktora naczelnego “Krytyki Politycznej". “Tygodnik" reprezentowali ks. Adam Boniecki, Józefa Hennelowa i Krzysztof Kozłowski, towarzyszył im rektor WSIiZ prof. Tadeusz Pomianek. Dyskusja dotyczyła nadziei, lęków i wyzwań towarzyszących akcesji Polski do UE. Mówiono o sprawach bardziej i mniej znanych: grupach chrześcijan z Europy Zachodniej oczekujących na współpracę z Polakami w procesie tworzenia ponadnarodowej solidarności, wartości oraz bezsilności słowa, które, choć zapisane w dokumentach, nie zawsze ma moc sprawczą, czy Polakach jako o najmłodszym narodzie Unii, który dzięki demograficznej przewadze ma szansę odgrywać niemałą rolę w...

4063

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]