Reklama

Reforma Funduszu Kościelnego odłożona

Reforma Funduszu Kościelnego odłożona

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Wygląda na to, że w najbliższych latach nie dojdzie do przekształcenia Funduszu Kościelnego w dobrowolny odpis podatkowy.
N

Nowy minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki zapowiedział, że półprocentowy odpis od podatku, który miał zastąpić Fundusz Kościelny, na pewno nie wejdzie w życie przed przyszłorocznymi wyborami. Według planów pomysłodawcy reformy – ministra Michała Boniego, który od wiosny 2012 r. z dużą determinacją ją forsował – odpis miał wejść w życie już w 2015 r. Ale z każdym kolejnym ministrem (od czasów Boniego Halicki jest już trzeci) determinacja dokończenia reformy słabła.
Rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch przypomina, że biskupi zaakceptowali wynegocjowaną przez Komisję Wspólną Rządu i Episkopatu propozycję odpisu wynoszącego 0,5 proc., a eksperci kościelni i rządowi dogadali się co do szczegółów. – Teraz ruch jest po stronie rządu – mówi „Tygodnikowi Powszechnemu” rzecznik Episkopatu. Komentuje także ostatnią wypowiedź ministra administracji i cyfryzacji. „Dopóki nie...

2513

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]