Reklama

Pseudonimy są już zajęte

Pseudonimy są już zajęte

25.08.2014
Czyta się kilka minut
Debiutem literackim był „Terminal”, trochę to wszystko było dziwne, a trochę zwykłe, jak w przypadku większości debiutów.
"...recenzenci zwrócą uwagę tylko na momenty..." (Paweł Potoroczyn) il. Daniel Garcia
N

Nie wiem, czy pamięć jest szczera, w każdym razie zapamiętałem, że nie pisałem tego do druku, ale napisałem do końca i to bardzo szybko, może więc na coś liczyłem. Czytałem przyjaciołom, gdy lał deszcz na kajakach (czy coś takiego) i na tym miało się skończyć. Kazali gdzieś wysłać, próbować. To był początek lat 90., więcej było partii politycznych niż nowych książek, więc jakieś szanse były. Wysłałem maszynopis do kilku wydawnictw, tych powstałych już po upadku komuny. Wysyła się i czeka, to najbardziej zwykła część opowieści o debiutach. Nikt nie odpisał poza jednym adresatem. Adresat oznajmił, że się zastanowi, ale sugeruje, bym przybrał angielski pseudonim i zmienił tytuł. Miałem nawet pomysł – „Dwanaście truskawek na pasażera”, ale wydawało mi się, że wszystkie pseudonimy są już zajęte.
Po paru miesiącach, albo i po roku, gdy już raczej na wiele nie liczyłem, poleciałem z...

2809

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]