Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Przyszłość potrzebna od zaraz

Przyszłość potrzebna od zaraz

27.12.2013
Czyta się kilka minut
Zuzanna Skalska, analityk trendów: Między przewidywaniem przyszłości a jej realizacją jest kawał drogi i dużo decyzji do podjęcia. Do tego potrzeba zmian w naszej świadomości oraz ludzi z marzeniami.
Fot. Piotr Bławicki / DD TVN / EAST NEWS
M

MICHAŁ KUŹMIŃSKI: Jesteś analitykiem trendów, przyszłość jest Twoim miejscem pracy. Co się dla Ciebie kryje pod słowem „przyszłość”?
ZUZANNA SKALSKA: Przyszłość to jedyne, co nas odróżnia od zwierząt. Jesteśmy (na ile nam wiadomo) jedynymi istotami żywymi, które w ogóle o przyszłości myślą. Wiewiórki zbierające orzechy na zimę tylko wydają się myśleć o przyszłości, ale tak naprawdę są do tego zaprogramowane.
Przez myślenie o przyszłości definiujemy się jako ludzie?
Jako istoty myślące, a nie działające instynktownie. My nasze instynkty zamieniliśmy na myślenie racjonalne i emocjonalne. I na ubezpieczenia.
Pytanie, jak nam to myślenie idzie – i czy jest bardziej racjonalne, czy emocjonalne. Bo często się o przyszłość lękamy.
Lęk o przyszłość świadczy o tym, że sami sobie nie ufamy, uważamy...

18556

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]