Reklama

Przeminęło z nowym wiatrem

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Niespodzianki nie ma: wybory prezydenckie w Rosji wygrał Władimir Putin. Co teraz?
Stary-nowy prezydent jako zwolennik ewolucjonizmu, Moskwa, 3 marca 2012 r. fot. John MacDougall / AFP / East News
N

Na wiecu swych zwolenników, zorganizowanym pod Kremlem jeszcze w niedzielny wieczór, wzruszony Putin przemówił do tłumu entuzjastów i uronił łzę ulgi: „Odnieśliśmy czyste zwycięstwo. Dziękuję wszystkim, którzy powiedzieli »TAK« wielkiej Rosji. Obiecałem wam, że wygram. I wygrałem”. Grupa Lube zaśpiewała piosenkę „Batiania Kombat”.

Stan podwyższonej gotowości

Według nieoficjalnych jeszcze danych Putin zdobył prawie 64 proc. głosów.

Przeciw kolejnej, tym razem sześcioletniej prezydenturze Putina – trzykrotnego już prezydenta, a ostatnio premiera – jeszcze przed głosowaniem protestowała „przebudzona” część rosyjskiego społeczeństwa. Teraz zapowiadane są kolejne demonstracje niezadowolonych. W samą wyborczą niedzielę, 4 marca, protestów nie było. Tego dnia Moskwa wyglądała jak miasto szykujące się do odparcia natarcia uzbrojonego po zęby...

8624

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]