Reklama

Przed nami mały sobór

Przed nami mały sobór

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Przygotowanie do Synodu na temat rodziny jest unikalną szansą dla polskiego Kościoła, by zmobilizować świeckich. Niewiele świadczy o tym, że ta szansa zostanie wykorzystana.
M

Miałem sen. Wśród polskich katolików ogromne poruszenie. Ludzie dyskutują podczas lunchu w pracy, spotykają się wieczorami w salkach przykościelnych, spierają się na Facebooku, niektórzy coś intensywnie piszą. A wszystkiemu winien zapowiedziany Nadzwyczajny Synod o rodzinie. Polscy biskupi diecezjalni umówili się i zredagowali list do wiernych, proszący o pomoc w opracowaniu odpowiedzi na przysłany z Watykanu kwestionariusz. Pytania rzeczywiście aktualne i trudne: o sytuację osób rozwiedzionych, które zawarły nowe związki; czy uproszczenie procedur stwierdzających nieważność małżeństw mogłoby tu coś zmienić; o związki nieformalne; o opiekę duszpasterską nad dziećmi z takich związków; o związki jednopłciowe; o problemy z metodami regulacji poczęć i słabą recepcją nauczania w tej dziedzinie.
„Problemy, o których mówią te pytania, spotykacie w swoim życiu – to są wasze pytania....

12853

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]