Reklama

Prawo drugiej kadencji

Prawo drugiej kadencji

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości: Nie ma władzy, która podejmuje zawsze idealne decyzje. Najważniejsze jest to, że władza ma odwagę powiedzieć: „Stop, musimy się jeszcze zastanowić. Może popełniliśmy błąd”.
M

MICHAŁ MAJEWSKI, PAWEŁ RESZKA: Jest Pan dziś rozczarowany pracami komisji Millera? KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Raport Jerzego Millera wymienił wszystkie kluczowe przyczyny tragedii, były to: pogoda, pomyłki załogi i błędy rosyjskich kontrolerów. Przypomnę, że w raporcie MAK o zaniedbaniach po stronie rosyjskiej milczano. Kłopot w tym, że komisja Millera znalazła na nagraniach z kokpitu głos generała Błasika. Tymczasem fachowcy od fonoskopii z policji, ABW i Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna generała nie usłyszeli. Nie mam wątpliwości, że ta część raportu, która przypisała niektóre wypowiedzi z kabiny pilotów dowódcy Sił Powietrznych, musi zostać zweryfikowana. To ważna okoliczność ze względu na odczucia bliskich generała. Skoro tak, to może komisja powinna się zebrać jeszcze raz i nazwisko dowódcy Sił Powietrznych wykreślić?...

19871

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]