Reklama

Pomiędzy sztucznym a naturalnym

Pomiędzy sztucznym a naturalnym

18.06.2018
Czyta się kilka minut
Ogłoszenie przez Jarosława Gowina narodowej strategii rozwoju sztucznej inteligencji jest znakomitym powodem do rozważań nad tutejszą specyfiką przyswajania cudzych wynalazków.
C

Chcielibyśmy na początku rzec, że wizja funkcjonowania sztucznej inteligencji w Polsce pobudza naszą ciekawość dlatego, że środowisko Gowina jest z gruntu antyinteligenckie. Wieloletnia, narodowa strategia rozwoju antyinteligenckości, stosowana w praktyce, miałaby się zatem przerodzić w strategię rozwoju inteligencji sztucznej? Tak odczytujemy te zamiary, najpewniej sensownie.

Cóż to mogłoby oznaczać w wersji tutejszej? Dalipan, nie wiadomo. Czy inteligentne maszyny miałyby – to chyba oczywiste – zwalczać inteligentnych ludzi, by oszczędzić czasu zapracowanym kolegom wicepremiera Gowina? A co będzie, gdy maszyny się zbuntują, zapiszą do salonu elit i rozpoczną arcyinteligentne zwalczanie ćwierćinteligentów?

Wypadałoby też zapytać, jak projekt strategii rozwoju sztucznej inteligencji ma się do odrazy, jaką koledzy pana Gowina odczuwają na dźwięk słowa „nowoczesność”....

3773

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Może to i oderwanie od rzeczywistości, oni twierdzą, że kreują ją na nowo.

ale inteligencję mają faktycznie jakąś sztuczną, zredukowaną do odtwarzania przekazów i wykonywania poleceń

A co jest czyją rzeczywistością ? Konstytucja czy jej kontynuacja ?

Azali wżdy nie wiecie, jak to jest? Przecie wagę przyłożyć trza do tego kto mówi, a nie co mówi. Jeśli mówi sam prezydent to choćby po bengalsku to święte słowa wypowiada. A prezydentowa przecie tak jak prezydent tylko ust używa do świętych słów wypowiadania i żadnych innych. Ludzi, ludzi! Toż wam mówię nie co, ale kto mówi. Nie wkładajcie prezydentowi złych słów, bo to nie przystoi. Prezydent jak wyrocznia co nie powie to sama jedyna prawda ino.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]