Reklama

Polowanie na grubego zwierza

Polowanie na grubego zwierza

08.04.2013
Czyta się kilka minut
Film „Układ zamknięty”, który opowiada o tym, jak zdemoralizowany jest nasz aparat urzędniczy, to przykład w rodzimym kinie bez precedensu. Wyprodukowany bez udziału środków publicznych, powstał dzięki wsparciu biznesu.
C

Czy rzeczywiście „żyjemy w państwie prawa”? Minęły zaledwie dwa miesiące od premiery „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego, a już mamy w kinach kolejny polski film kompromitujący ten slogan. W „Układzie zamkniętym” Ryszarda Bugajskiego wypowiada to zdanie naczelnik Urzędu Skarbowego (Kazimierz Kaczor), próbujący wespół z prokuratorem (Janusz Gajos) zniszczyć trójkę młodych biznesmenów, którym udało się stworzyć świetnie prosperującą firmę. „Dowody się znajdą”. „Pilotuje ministerstwo”.

ZIEMIA OBIECANA
„Układ zamknięty”, film o tym, jak bardzo zdemoralizowany jest nasz aparat urzędniczy, to przykład w rodzimym kinie bez precedensu. Wyprodukowany bez udziału środków publicznych (ani Polski Instytut Sztuki Filmowej, ani telewizja publiczna nie współfinansowały projektu), powstał dzięki wsparciu polskiego biznesu. Inspiracją był m.in. głośny przypadek...

5169

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]