Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Polityka zagraniczna

Polityka zagraniczna

28.08.2017
Czyta się kilka minut
Ku naszemu zdziwieniu, ale i miłemu rozczarowaniu, żadna z agend obecnej polskiej administracji nie zablokowała jeszcze ani nie zmodyfikowała możliwości zapoznania się w Wikipedii z definicją głupoty.
Fot. Grażyna Makara
W

Wydaje się, że jest to ostatnia chwila, jest to bowiem tekst szalenie antypolski, antyrządowy i totalnie opozycyjny, z tym zastrzeżeniem oczywiście, że nie jest on, rzecz jasna, napisany przez żadnego opozycjonistę.

Niemal każde tamtejsze zdanie jest aktualne i rozjaśniające, jak nie przymierzając błysk pioruna. Wystarczy odrobinka zdolności kojarzenia i syntezy, by pod kolejne definicje, przypadki i opisy podłożyć kolejne czyny, zdania, opinie i nazwiska polskiej polityki, by zrozumieć, z czym mamy w kraju naszym do czynienia. W tym przypadku zatem – a rzecz to raczej rzadko spotykana – można spokojnie i z satysfakcją głosić chwałę internetów i tej nielicznej garstki twórców wlewających do zatrutej studni wszelkiej informacji po kilka kropel pysznego eliksiru prawdy. Przytoczenie początku tego tekstu, czymże jest głupota, wydaje się niezbędne, a zatem jest to: „Niedostatek...

3967

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]