Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Pierwszy raz w historii Kościoła

Pierwszy raz w historii Kościoła

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Wysłannik papieża odpowiadał przed komitetem ONZ na pytania dotyczące ochrony dzieci przed wykorzystaniem ze strony duchownych.
F

Forum Komitetu Narodów Zjednoczonych ds. Praw Dziecka w Genewie stało się po raz pierwszy w historii Kościoła katolickiego niezależnym „trybunałem”, przed którym wysłannik papieża odpowiadał na pytania dotyczące ochrony dzieci przed wykorzystaniem ze strony duchownych oraz postępowania wobec sprawców przemocy. Watykan podpisał ową Konwencję w 1990 r., ale po raz pierwszy przedstawił swój raport do oceny członkom Komisji ONZ 16 stycznia tego roku.
Papieża reprezentował abp Silvano Tomasi, będący równocześnie przedstawicielem Watykanu przy ONZ, oraz biskup pomocniczy z Malty Charles Scicluna – pełniący za pontyfikatu Benedykta XVI funkcję „śledczego” w Biurze Dyscyplinarnym Kongregacji Nauki Wiary, badającym przypadki pedofilii w Kościele. „Była to sesja bardzo trudna, długa i wyczerpująca – podkreślił bp Scicluna. – Myślę, że zgadzamy się co do głównych zasad Konwencji Praw...

3154

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]