Reklama

Pierwsze starcie

Pierwsze starcie

03.04.2012
Czyta się kilka minut
Dzięki emerytalnej batalii wróciła do polskiej polityki debata nad realnymi problemami. Szkoda, że wraz z niezwykłym nagromadzeniem demagogii i populizmu.
F

Finisz koalicyjnych negocjacji i parlamentarna debata nad wnioskiem o referendum to bynajmniej nie koniec: ciąg dalszy telenoweli pod tytułem „referendum emerytalne” zapowiedział już szef SLD Leszek Miller, związkowcy z Solidarności zagrozili dalszymi protestami, tymczasem porozumienie PO-PSL w sprawie wieku przechodzenia na emeryturę dopiero za kilka tygodni ma szansę przerodzić się w gotowy – opatrzony w szczegóły, a nie tylko ogólne ustalenia – projekt ustawy.

Bez wątpienia jednak ubiegły tydzień przyniósł zamknięcie pierwszej poważnej odsłony emerytalnego sporu. Czy wydarzyło się w związku z tym w Polsce coś istotnego?

TŁUSTE KOTY

W wymiarze najbardziej powierzchownym – tym odnoszącym się do parlamentarnego spektaklu – nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Choć trudno oprzeć się wrażeniu, że najgorsze cechy polskiej polityki objawiły się nam...

8205

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]