Reklama

One się zwyczajnie nienawidzą

One się zwyczajnie nienawidzą

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Tomasz Iwański, trener: Dochodzenie do mistrzostwa trwa 10-12 lat. Zaczyna się w wieku 6 lat, w wieku 18 osiąga się maksymalny poziom wytrenowania. Najlepsze wyniki przychodzą po 15 latach treningu. Matematyka.
Sabine Lisicki (po lewej) wygrywa z Sereną Williams. Wimbledon, 1 lipca 2013 r. Fot. Eddie Keogh / REUTERS / FORUM
P

PAWEŁ RESZKA: Będzie tenisowy szał w Polsce po Wimbledonie?
TOMASZ IWAŃSKI: Bardziej niż szał potrzebne są systemowe rozwiązania, które pozwolą dobrym trenerom normalnie pracować z młodymi tenisistami. Wątpię, czy to nastąpi.
Trenerom? W pierwszej dziesiątce żeńskiego tenisa są trzy zawodniczki związane z Polską, szkolone i finansowane przez rodziców.
Finansowanie tenisa w większości krajów opiera się o pieniądze rodziców. Co mocno ogranicza nabór ludzi, którzy mogliby dobrze grać.
Prosto mówiąc: rodzice muszą być bogaci?
Zawodowe granie w tenisa to wydatki. Płacą rodzice, ale i kluby, federacje czy sponsorzy. Oczywiście nie ma gwarancji, że jeśli federacja tenisowa wyłoży kilkadziesiąt milionów, to znajdzie Jerzego Janowicza. Jednak dobry system finansowania zwiększa szanse. Proszę zauważyć...

11560

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]