Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

24.06.2013
Czyta się kilka minut
18 – 24 czerwca 2013
P

Pieniądze partii. Trwa dyskusja na temat pieniędzy partyjnych uzyskiwanych z budżetu państwa – z doniesień medialnych wynika, że PO przeznaczała je m.in. na zakup ubrań (również dla żony premiera), wina, cygar itd. Donald Tusk wytłumaczył dziennikarzom, że osobiście nie znosi garniturów, ale nie może wyglądać gorzej niż inni premierzy w Europie, po czym zaproponował... całkowitą likwidację finansowania partii z budżetu. Jeden z postulatów założycielskich PO nie ma szans na realizację: wszystkie pozostałe ugrupowania parlamentarne są przeciw.

Elbląski poligon. Pierwsza tura przedterminowych wyborów samorządowych w nadmorskim mieście zakończyła się zwycięstwem kandydata PiS Jerzego Wilka, który otrzymał blisko 32 proc. głosów i zmierzy się w drugiej turze z kandydatką PO Elżbietą Gelert (ponad 21 proc.). W kampanii PiS zapowiadał przekopanie...

5509

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]