Reklama

Najważniejszy dialog Boga

Najważniejszy dialog Boga

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) mówiła, że w życiu – zwłaszcza przeżywanym w głębokim związku z liturgią – nie ma przypadków.
D

Doświadczamy wtedy z reguły tego, jak Słowo przychodzące od Boga spotyka nas dokładnie tam, gdzie jesteśmy. Objaśnia nam rzeczywistość, inspiruje i uruchamia.

Tak było również podczas mszy świętej inaugurującej ostatnie Dni Tischnerowskie. Organizatorzy zatytułowali je „Spór o człowieka”. A jaka była tego dnia Liturgia Słowa? Oto jej kluczowe zdania, wypowiedziane przez Jezusa w zapisie Ewangelii Janowej: „Wszystko, co mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, kto do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę. (...) Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił” (por. J 6, 35-40).

Otrzymaliśmy więc słowa wprowadzające nas w rzeczywistość najważniejszego dialogu, jaki toczy się na temat człowieka – dialogu wewnątrz Trójcy Świętej. To nie jest spór. I nie jest to rozmowa teoretyczna. To jest dialog, z którego rodzi się powierzenie i...

3603

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]