Reklama

Nadzieja bez sacharyny

Nadzieja bez sacharyny

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Piekielnie zdolny 25-latek Xavier Dolan znów rozsadza wzorce macierzyństwa, przyjaźni, rodziny. Nie po to jednak, by je niszczyć, ale by je ocalić.
Anne Dorval w filmie „Mama” Fot. MATERIAŁY PRASOWE
U

Uwaga, seryjny matkobójca Xavier Dolan znowu w akcji. Tak to przynajmniej wygląda na pierwszy rzut oka: w „Mamie” tytułową rolę zagrała Anne Dorval znana z debiutanckiego filmu „Zabiłem moją matkę” (2009), całość zaś dotyczy jeszcze bardziej skomplikowanej relacji między matką a synem odmieńcem. Tym razem jednak 25-letni Dolan ustępuje z pozycji oskarżyciela i powściąga swoje synowskie fantazje. Balansując między histerią i ekstazą, stworzył realistyczne do bólu studium macierzyńskiej miłości.
Jak to jest być matką kosmity? W życiu Diane Després spełnia się właśnie jeden z największych rodzicielskich koszmarów: świeżo owdowiała, zdegradowana ekonomicznie, musi rozpocząć nowe życie z 15-letnim Steve’em – nabuzowanym hormonami potworem, cierpiącym na wyjątkowo destrukcyjną postać ADHD. Chłopakowi, który niedawno podpalił kafejkę, grozi sprawa w sądzie, chyba że Diane umieści go w...

4710

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]