Reklama

Muzyka kulinarna

Muzyka kulinarna

10.12.2012
Czyta się kilka minut
Komponowanie i gotowanie mają ze sobą wiele wspólnego. Gitarzysta Maciej Śledziecki udowodni to w najbliższy piątek, wykonując przepisy kulinarne Marinettiego, Satiego czy Szekspira. Niewykluczone, że sięgnie też po schabowego.
Gitarzysta Maciej Śledziecki Fot. Marion Wörle
P

Prawdziwie wiarygodny jest artysta głodny” – śpiewał Kazik Staszewski, a przyklasnąłby mu z pewnością Karlheinz Stockhausen. Niemiecki kompozytor słynął bowiem z tego, że przed występami urządzał sobie wielodniowe głodówki. Do poszczenia zachęcał także swoich instrumentalistów, przekonując ich, że w ten sposób muzyka osiąga właśnie duchową doskonałość. – Ja tam nie zamierzam głodować – śmieje się Maciej Śledziecki, gitarzysta i kompozytor, który w najbliższy piątek zaprezentuje przepisy ze swojej muzycznej książki kucharskiej.

Pomysłodawca tego wydarzenia – Michał Libera nie przepada za Stockhausenem. Przyznaje, że nie może zaufać artystom, którzy omijają temat jedzenia. Tym bardziej że każde zbliżenie sztuki wysokiej z kulinarną służy publiczności, pozwalając jej spojrzeć na warsztat artysty... od kuchni. – Kompozytorzy mogą się uczyć od kucharzy, jak budować narrację –...

9116

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]