Reklama

Mowa niezależna

Mowa niezależna

13.03.2012
Czyta się kilka minut
Nakaz milczenia nałożony na ks. Adama Bonieckiego nadal budzi emocje. Tym razem stał się pretekstem do gorącej dyskusji w ramach prowadzonego przez „TP” i Fundację Sztuki Filmowej „Silesia Film” cyklu „Myślenie na żywo”.
W

W spotkaniu pod tytułem „Mowa niezależna” wzięło udział ponad 400 osób. Ks. Adam Boniecki, ks. Artur Stopka i Bronisław Wildstein rozmawiali m.in. o tym, jak powinny wyglądać zadania dziennikarzy, nie tylko katolickich; co zrobić, kiedy mamy do czynienia ze „słowami spuszczonymi z łańcucha”; jak reagować na słowa, które ranią; jak powinien się zachować katolik postawiony przed niesprawiedliwymi zarzutami. Poniżej publikujemy fragmenty rozmowy.

MICHAŁ OLSZEWSKI: Chciałbym zacząć od pytania do Bronisława Wildsteina, który co prawda nie jest duchownym, ale prasę katolicką śledzi z uwagą. Czy Pana zdaniem, można być jednocześnie lojalnym kapłanem i dociekliwym dziennikarzem prasy katolickiej?

BRONISŁAW WILDSTEIN: Każdy człowiek, każdy dziennikarz ma jakieś poglądy. Jeżeli mówi, że ich nie ma, świadczy to albo o tym...

15809

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]