Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Mowa niezależna

Mowa niezależna

13.03.2012
Czyta się kilka minut
Nakaz milczenia nałożony na ks. Adama Bonieckiego nadal budzi emocje. Tym razem stał się pretekstem do gorącej dyskusji w ramach prowadzonego przez „TP” i Fundację Sztuki Filmowej „Silesia Film” cyklu „Myślenie na żywo”.
W

W spotkaniu pod tytułem „Mowa niezależna” wzięło udział ponad 400 osób. Ks. Adam Boniecki, ks. Artur Stopka i Bronisław Wildstein rozmawiali m.in. o tym, jak powinny wyglądać zadania dziennikarzy, nie tylko katolickich; co zrobić, kiedy mamy do czynienia ze „słowami spuszczonymi z łańcucha”; jak reagować na słowa, które ranią; jak powinien się zachować katolik postawiony przed niesprawiedliwymi zarzutami. Poniżej publikujemy fragmenty rozmowy.

MICHAŁ OLSZEWSKI: Chciałbym zacząć od pytania do Bronisława Wildsteina, który co prawda nie jest duchownym, ale prasę katolicką śledzi z uwagą. Czy Pana zdaniem, można być jednocześnie lojalnym kapłanem i dociekliwym dziennikarzem prasy katolickiej?

BRONISŁAW WILDSTEIN: Każdy człowiek, każdy dziennikarz ma jakieś poglądy. Jeżeli mówi, że ich nie ma, świadczy to albo o tym...

15809

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]