Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Moje najważniejsze wydarzenia 2012

Moje najważniejsze wydarzenia 2012

29.12.2012
Czyta się kilka minut
Idea, by zamiast zwalczać inaczej myślących tworzyć własne środowiska, by nie dzielić, lecz budować mosty – trafia na realnie istniejącą w ludziach potrzebę.
Z

Znów nam się rok skończył. Sporządzanie obiektywnego wykazu najważniejszych jego wydarzeń przestało mieć sens. Wystarczy kliknąć, a na ekranie pojawiają się spisy najważniejszych w ogóle, najważniejszych w nauce, najważniejszych w literaturze, w sporcie itd. Jest też rodzaj referendum: liczba głosów zadecyduje o hierarchii ważności.

Ale i tak dla pana Mo Yana najważniejszym wydarzeniem była (prawdopodobnie) Nagroda Nobla, a dla mieszkańców gwatemalskiej wioski listopadowe trzęsienie ziemi, które pozabijało ludzi. I co z tego dla nich, że 2012 r. był z ostatnich pięciu lat najłagodniejszy, jeśli chodzi o ofiary.

A więc subiektywnie najważniejsze wydarzenia. Zachęcam, zwłaszcza osoby starsze, do wyłowienia ich i spisania. Im mamy więcej lat, tym szybciej dobiegają końca. Łatwo przegapić, zapomnieć, co się w tym pospiesznym roku wydarzyło ważnego....

5357

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]