Reklama

Moje najważniejsze wydarzenia 2012

Moje najważniejsze wydarzenia 2012

29.12.2012
Czyta się kilka minut
Idea, by zamiast zwalczać inaczej myślących tworzyć własne środowiska, by nie dzielić, lecz budować mosty – trafia na realnie istniejącą w ludziach potrzebę.
Z

Znów nam się rok skończył. Sporządzanie obiektywnego wykazu najważniejszych jego wydarzeń przestało mieć sens. Wystarczy kliknąć, a na ekranie pojawiają się spisy najważniejszych w ogóle, najważniejszych w nauce, najważniejszych w literaturze, w sporcie itd. Jest też rodzaj referendum: liczba głosów zadecyduje o hierarchii ważności.

Ale i tak dla pana Mo Yana najważniejszym wydarzeniem była (prawdopodobnie) Nagroda Nobla, a dla mieszkańców gwatemalskiej wioski listopadowe trzęsienie ziemi, które pozabijało ludzi. I co z tego dla nich, że 2012 r. był z ostatnich pięciu lat najłagodniejszy, jeśli chodzi o ofiary.

A więc subiektywnie najważniejsze wydarzenia. Zachęcam, zwłaszcza osoby starsze, do wyłowienia ich i spisania. Im mamy więcej lat, tym szybciej dobiegają końca. Łatwo przegapić, zapomnieć, co się w tym pospiesznym roku wydarzyło ważnego....

5357

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]