Reklama

Ładowanie...

Moja wina, twoja wina...

19.04.2015
Czyta się kilka minut
Diabeł miał wślizgiwać się furtkami. Księża, podczas specjalnej spowiedzi, próbowali je zamknąć. Kościół powiedział „nie”.
Kaplica Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia w Rybnie k. Sochaczewa Fot. Józef Wolny / GOŚĆ NIEDZIELNY / FORUM
F

Forów na ten temat jest całkiem sporo. Można się z nich dowiedzieć, że:

„Za każdym złem stoi szatan, każda słabość człowieka ma swojego demona, każdy nałóg ma swojego demona (nawet jak ktoś wrąbie kiełbasę w piątek, stoi za tym konkretny demon)”.

„Wszystko, z czego się wyspowiadamy, jest zakończone, jednak nie możemy powrócić do tego grzechu, gdyż Szatan wróci z większą ilością demonów, aby nas do niego kusiły”.

„Jeśli ktoś jest po rozwodzie, a druga połówka weszła w inny związek, takie leczenie potrzebne jest na 100 procent”.
Takie „leczenie” – to spowiedź „furtkowa”.
 

Krąg
Na początku były Szczuki, malutka wieś między Łodzią a Warszawą. Dwustu mieszkańców, Ochotnicza Straż Pożarna, Sanktuarium Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. W nim: replika bunkra głodowego z Oświęcimia i fragment sutanny Jana Pawła II. A także...

16739

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]