Reklama

Mohery i zołzy

Mohery i zołzy

17.09.2012
Czyta się kilka minut
Dwa dni: pierwszy rzeczowy, roboczy, drugi bardzo emocjonalny, bo dotyczący przemocy wobec kobiet. Oba sumują się w listę „spraw do załatwienia” przedłożoną rządowi. Nie da się jej zbyć goździkiem i paplaniną o „naszych pięknych paniach”.
C

Czwarty Kongres Kobiet był bardziej „wkurzony” od poprzednich – bo też rachunek dotychczasowych zdobyczy wypada zbyt skromnie: w miejsce parytetu, o jaki zabiegałyśmy – kwota 35 proc. kobiet na listach wyborczych; nieco większa obecność tematyki „równościowej” w mediach; zmiana Rzeczniczki ds. Równego Traktowania; świeżo wywalczona w rządzie przez Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz obietnica ratyfikacji Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy domowej; i „jeszcze ciepła”, bo podczas Kongresu złożona przez premiera, obietnica wdrożenia zasady „suwaka”, czyli przemienności kobiet i mężczyzn na listach wyborczych. W kolejce czekają m.in.: kwoty w zarządach spółek, żłobki, przedszkola, edukacja seksualna, wiejskie centra edukacyjno--kulturalne.

W Sali Kongresowej, zapełnionej po wrąbek, wielokrotnie padały słowa: „Mamy dość!”. Z każdym rokiem większa liczba uczestniczek Kongresu...

6218

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]