Reklama

Ładowanie...

Misja Mateusza

07.06.2015
Czyta się kilka minut
Jego wielbiciele piszą, że to, co głosi, jest piękne, mądre i wzruszające; że stosują jego rady w codziennym życiu; że marzą, by być człowiekiem takim jak on. Czyli właściwie jakim?
Mateusz Grzesiak / fot. Mateusz Grzelak/Reporter
Fot. Mariusz Grzelak / REPORTER
M

Mateusz Grzesiak najlepiej prezentuje się w liczbach. „12 lat studiów wyższych, 2 tytuły magistra: psychologii i prawa”. Rzeczywiście, w 2004 r. skończył prawo na UW, w 2008 r. – psychologię na SWPS. Czy – jak podaje w innym miejscu – ukończył studia doktoranckie z zarządzania na SGH, nie mogę potwierdzić: uczelnia odmawia informacji. Na pewno nie jest doktorem – nie figuruje w bazie Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Chwali się, że wykładał na Oksfordzie, ale nie wspomina, że chodziło o udział w płatnym seminarium zorganizowanym przez polonijne stowarzyszenie na terenie uczelni.

Stringi i dalmatyńczyk

Inna liczba Grzesiaka: „7 napisanych książek”. Zaglądam do najpopularniejszych. „AlphaMale”, wydanie drugie rozszerzone: na czerwonej okładce półnaga kobieta zdejmuje majtki. Strona 101: „Kobiety uwielbiają dominujących facetów. Tak jak fiut i jaja...

22356

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]