Reklama

Ładowanie...

Linia Otwocka

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Przed laty Mirosław Bałka rodzinny dom w Otwocku zamienił w pracownię, gdzie przez dwie dekady powstawały jego rzeźby. Dziś dawne studio stało się osią nowego artystycznego projektu.
Otwock, pracownia Mirosława Bałki, w oknie praca Luca Tuymansa „Die Nacht”, październik 2012 r. Fot. Piotr Kosiewski
P

Projekt rozpoczęto w 2010 r., a przed kilkoma dniami zaprezentowano jego kolejną odsłonę. Jak podkreślają twórcy, jest on próbą zmierzenia się z Otwockiem jako miejscem dzieciństwa i dorastania Bałki, jego pracownią, ale też z miastem, z jego przeszłością i dniem dzisiejszym. Sprawdzeniem, co sztuka może „otrzymać” z tego miejsca, jak je spożytkować, ale też, co ono może „otrzymać” od sztuki.

Wokół miasta

Twórcy projektu „Otwock’’ zaproponowali podróż po dzisiejszym mieście. W wydanym specjalnie na tę okazję przewodniku przeplatają się relacje osób związanych z miastem, są przywoływane losy konkretnych ludzi i budynków, budujące opowieść o różnych doświadczeniach i odmiennych losach.

Są też dzieła artystów. Wjeżdżający do Otwocka nagle natykają się na „Witacz” Anny Molskiej (2011). Na rondzie została ustawiona wielka, siedmiometrowa konstrukcja...

6665

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]