Reklama

Linia Otwocka

Linia Otwocka

29.10.2012
Czyta się kilka minut
Przed laty Mirosław Bałka rodzinny dom w Otwocku zamienił w pracownię, gdzie przez dwie dekady powstawały jego rzeźby. Dziś dawne studio stało się osią nowego artystycznego projektu.
Otwock, pracownia Mirosława Bałki, w oknie praca Luca Tuymansa „Die Nacht”, październik 2012 r. Fot. Piotr Kosiewski
P

Projekt rozpoczęto w 2010 r., a przed kilkoma dniami zaprezentowano jego kolejną odsłonę. Jak podkreślają twórcy, jest on próbą zmierzenia się z Otwockiem jako miejscem dzieciństwa i dorastania Bałki, jego pracownią, ale też z miastem, z jego przeszłością i dniem dzisiejszym. Sprawdzeniem, co sztuka może „otrzymać” z tego miejsca, jak je spożytkować, ale też, co ono może „otrzymać” od sztuki.

Wokół miasta

Twórcy projektu „Otwock’’ zaproponowali podróż po dzisiejszym mieście. W wydanym specjalnie na tę okazję przewodniku przeplatają się relacje osób związanych z miastem, są przywoływane losy konkretnych ludzi i budynków, budujące opowieść o różnych doświadczeniach i odmiennych losach.

Są też dzieła artystów. Wjeżdżający do Otwocka nagle natykają się na „Witacz” Anny Molskiej (2011). Na rondzie została ustawiona wielka, siedmiometrowa konstrukcja...

6665

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]