Reklama

Lamża czyta naturę - odcinek 1: Charon, rdzeń kręgowy, ameby [wideo]

Lamża czyta naturę - odcinek 1: Charon, rdzeń kręgowy, ameby [wideo]

w cyklu "Czytamy Naturę"
13.11.2018
Czyta się kilka minut
Zapraszamy na nowy program popularno-naukowy Centrum Kopernika. Co tydzień będzie o tym, co tak naprawdę mówią nam naukowcy i dlaczego to tak ważne.
Łukasz Lamża w 1. odcinku cyklu "Czytamy Naturę" / fot. Centrum Kopernika
Łukasz Lamża w 1. odcinku cyklu "Czytamy Naturę" / fot. Centrum Kopernika
W

W pierwszym odcinku przyglądamy się z bliska temu, jak wygląda Charon - kulka lodowa o średnicy 1200 km fruwająca parę miliardów kilometrów stąd, dowiadujemy się o nowej, rewolucyjnej metodzie rehabilitacji po uszkodzeniu rdzenia kręgowego oraz poznajemy dwa nowe gatunki ameb: stworzeń pełzających wszędzie, gdzie tylko spojrzymy.

"Czytamy naturę" to nowy program popularnonaukowy Centrum Kopernika. Wymyślił go i prowadzi Łukasz Lamża - członek Centrum i redaktor działu naukowego "Tygodnika Powszechnego". Co tydzień będziemy razem czytać trzy artykuły z bieżącej prasy naukowej - co tak naprawdę mówią nam naukowcy, dlaczego to jest istotne i co z tego wynika dla nas i dla świata. Mówimy stanowcze "nie" mielonce składającej się w 85% z wypełniacza, a tylko w 15% z konkretnego naukowego mięcha!

W "Czytamy naturę" jesteśmy zawsze na froncie rozwoju nauki i odważnie siadamy u samego źródła wiedzy, tj. przy najnowszych numerach najważniejszych czasopism naukowych świata, jak "Nature" i "Science". Nowe odcinki w każdy poniedziałek.


Zobacz także: 


"Nauka na żywo" - zadanie finansowane w ramach umowy 808/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Filozof przyrody i dziennikarz naukowy, specjalizuje się w kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. Pracownik naukowy Uniwersytetu...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]